top of page
6אודות.jpg

התערוכה 'המטרה - להשתנות'

קיר גלריה של התערוכה הקבוצתית 'המטרה-להשתנות' - ארט פרידום

'המטרה - להשתנות'

(8.10.23  (א') - 29.10.23 (א') - פרצה מלחמה, אז דחינו)

התאריך החדש

1.11.23 (ד') - 22.11.23 (ד')

בשיתוף מרכז הקבלה

התערוכה "המטרה - להשתנות" עוסקת בנושא שינוי אישי - תודעתי

 

המטרה - להשתנות' משמעה - לשנות את הדרך בה אנו חושבים על האתגרים בחיינו, על הבעיות שלנו ועל תפיסת העצמי שלנו. בתערוכה אנו מבקשים להיזכר באירועים משני חיים, מבקשים להציג תהליכי שינוי ומבקשים לבדוק, לבחון ולעקוב אחר השינוי התודעתי שלנו. אנו מאמינים שהחלפת גישה שמטפחת רחמים עצמיים בגישה הדוגלת במודעות וחיפוש פתרונות תביא כל אחת ואחד מאתנו לחיים שלווים יותר, מספקים יותר ומאושרים יותר.

האמנים המשתתפים: אורלי בן שלמה, אורנה בן שושן, איריס ילון, אסנת ששון, אריאלה נחשוני, גילת קול, הילית חרמון, חוה זילברשטיין, טלי לוי, נורית צדרבוים, עדנה טופר, עזר עוז, ענת בראון גלבוע, קובי יונתן, שלומי חי, שלומי גל עיני

התערוכה הינה פרי שיתוף פעולה בין ארט פרידום ומרכז הקבלה

מידע על השת"פ עם מרכז הקבלה - כאן

 

"די בנר אחד קטן כדי להביא אור לחדר חשוך. בכל פעם שאנחנו בוחרים להביא לשינוי בחייו של מישהו, בכוחנו להיות אותו אור קטן. לא נדרש מאתנו מאמץ יוצא דופן; די שנחייך, די שנעצור לרגע ונעזור לזולת, די שנאמר "תודה רבה". המעשים הפעוטים לכאורה יכולים להביא שינוי עצום. כך נוכל להיות אותו נר יחיד שחולק את מאורו עם כל הנוכחים בחדר." קרן ברג, מייסדת מרכז הקבלה.

 

המקובלים מלמדים אותנו, שמטרת מסענו בעולם הזה היא שנעבור שינוי עמוק, שנלמד להתבונן בחיינו בעיניים חדשות, נזהה את ההזדמנויות לגדילה, לחמלה ולהשפעה. שנלמד להכיר את ההיבטים האנוכיים שבנו וליצור בהם "היפוך צורה", כלומר להשתנות, ולגלות כוחות נתינה עצומים בתוכנו, ואת המתנות אותן באנו לחלוק עם העולם. 

 

בבואנו לקדם בברכה את האתגרים בחיינו, אנו מבינים כי כל שקורה הינו חלק מתהליך צמיחה שמטרתו – השתנות. התפתחות המודעות שלנו, קבלת אירועי חיינו והאפשור לעצמנו לחוות, ללמוד ולהשתנות נמצאים בבסיס מטרת הקיום שלנו. המסע הוא שחשוב, לא היעד. אנחנו לומדים וצומחים מההתנסויות שלנו, ובכל יום אנחנו מתקרבים קצת יותר לאדם שאנחנו רוצים להיות. 

ג'יימס פרוצ'סקה וקארלו דקלמנטה, פסיכולוגים וחוקרים אמריקאים, ניסו לענות על השאלה מה מניע אדם לערוך שינויים באורח חייו. הם תיארו את עמדת האדם כלפי שינוי קונקרטי שהוא עתיד לעבור בחייו באמצעות שישה שלבים הידועים כ "מעגל השינוי של פרוצ'סקה ודקלמנטה"

 

לאורך ההיסטוריה אמנים הרבו לבחון את עולמם הפנימי והעולם הסובב אותם ונתנו ביטוי אמנותי לתמורות בחייהם ובתודעתם.

אחת האמניות הידועות והמפורסמות ביותר שהרבתה לעסוק בהשתנותה היא פרידה קאלו. בצעירותה, חוותה האמנית תאונה מחרידה ששינתה את חייה וגופה לעד. אותו אירוע ליווה אותה לכל אורך חייה ויצירתה. אחד מציוריה המפורסמים ביותר, "העמוד השבור", מתאר אותה עם עמוד שבור חודר את גופה. הציור נתפס כייצוג של השינוי העצמי הפנימי של קאלו
 

 

פבלו פיקאסו הוא אחד הציירים הידועים ביותר של המאה ה-20. עבודתו נתפסת לעתים קרובות כייצוג של שינוי עצמי, פנימי וחיצוני כאחד. אחד מציוריו המפורסמים ביותר, "Les Demoiselles d'Avignon - העלמות מאביניון", מתאר חמש נשים עירומות עם פנים מעוותות. הציור, המיצג את ראשית הסגנון הקוביסיטי, נתפס כייצוג של השינוי העצמי הפנימי של פיקאסו, שכן הוא היה סטייה מעבודתו הקודמת שהייתה מסורתית יותר וחריגה מהנורמה של מה שנחשב אז מקובל באמנות.

 

 

המטרה להשתנות - 11 הזמנה לתערוכה.jpg

האימג' בהזמנה - עזר עוז

קישור לטופס הזמנת יצירת אמנות
bottom of page